Blog

Ako vybrať správny darček pre obchodných partnerov?

Každý biznismen vie, že obdarovať svojho obchodného partnera je slušnosť a znak dobrých vzťahov. Na trhu síce existuje veľké množstvo darčekových predmetov, avšak nie všetky sú pre obchodných partnerov vhodné. Umením je takisto vybrať dar, ktorému sa váš klient či obchodný partner nielen poteší, ale ktorý dokáže byť praktický či užitočný

Na darčeku pre obchodného partnera záleží

Darček je prejavom sympatie, dobrých vzťahov a vzájomného ocenenia. Preto by ste si na svojich obchodných partnerov mali spomenúť vždy, ak oslavujú svoj výnimočný deň, či už narodeniny, meniny alebo nejaké výročie či v prípade sviatkov, ako sú napríklad Vianoce. Aj malé prianie určite obchodného partnera poteší a tým sa vaše vzťahy len upevnia.

Originálny darček vs. reklamný predmet

Ak premýšľate či obdarujete svojho obchodného partnera nejakým špeciálnym originálnym darčekom alebo klasickým reklamným predmetom, uistíme vás, že originálnym darčekom urobíte väčší dojem. Avšak, kombináciou reklamného predmetu v originálnej verzii určite nič nepokazíte. Rovnako ako nepokazíte nič kalendármi so špeciálnou grafikou či diármi. Práve obchodní partneri majú zväčša niekoľko schôdzok denne a tento praktický darček určite využijú. Tiež je úplne v poriadku, ak svojho obchodného partnera obdaríte darčekom na mieru. Preto sa ho pokojne opýtajte, čo by potreboval. Má veľké množstvo elektroniky, ktorú potrebuje neustále nabíjať? Zvoľte bezdrôtové nabíjačky. Venuje sa váš obchodný partner aktívnemu športovaniu? Vyskúšajte ho obdarovať inteligentnými hodinkami či bezdrôtovými slúchadlami. Máte medzi obchodnými partnermi milovníka moderných technológií? Potešte ho okuliarmi na virtuálnu realitu, dronom či praktickou HD kamerou. Následne si všetky tieto spomienky a fotografie môže uložiť aj na powerbanku s dostatkom úložného priestoru. Minimálne, čo môžeme zaručiť je, že akoukoľvek elektronikou či technológiou svojho obchodného partnera potešíte.

Spoznajte svojho obchodného partnera

Obdarovať svojho obchodného partnera by vám malo zabrať určitý čas. Vopred si premyslíte či obdarujete všetkých obchodných partnerov jedným typom darčeka alebo to bude personalizovaný darček. V tom prípade by ste však mali poznať svojho obchodného partnera natoľko, aby ste vedeli, čo ho poteší. Rovnako treba rozlišovať či ide o ženu alebo o muža. Ženu potešíte aj malým darčekom, ako napríklad vonnými sviečkami či pohárikom alebo hrnčekom na kávu. Avšak, v tom prípade musíte vedieť, či vôbec miluje kávu a či jej vôňa z vonných sviečok neprekáža. To isté samozrejme platí aj u mužov. Preto ešte pred samotným obdarovávaním si vyčleňte čas na to, vymyslieť pre vašich obchodných partnerov niečo originálne. Tiež si premyslíte, akú sumu ste ochotný do darčeku investovať. Rozpočet na firemné darčeky nemusí byť vôbec prehnaný, práve naopak. Obchodný partner určite viac ocení vašu námahu, kreativitu a určite aj úžitok či pridanú hodnotu, ktorú darček bude mať.

Prečo vyberať darček na mieru?

Darčeky na mieru pre obchodného partnera urobia veľký dojem. Všetok čas, ktorý vložíte do prípravy originálneho darčeka sa vám následne vráti či už v podobe skvelých vzťahov, ďalšej spolupráce, kladných referencií či v podobe motivácie. Na druhej strane, ak vášho obchodného partnera ešte nepoznáte natoľko, aby ste mu mohli dať darček vyrobený na mieru, zvoľte klasiku. Darčekom môže byť aj kvalitný alkohol, kozmetický balíček, netradičné pochutiny, ocenenie v podobe sklenenej trofeje za skvelú spoluprácu, ale aj zážitok.

Ak už premýšľate nad akýmkoľvek darčekom pre vášho obchodného partnera, dbajte na to, aby to bolo čo najviac originálne, praktické a hlavne tomu venujte dostatok času. Čím viac osobnejšie a personalizovanejšie to bude, tým lepšie.